A valóság...
Mi történik, ha magad fektetsz coinokba?
Sokan fektetnek coinokba és próbálják eltalálni, hogy hol lehet az adott coin alja, ahol jól bevásárolva többszörös hozam lenne elérhető. Sajnos ez nem ilyen egyszerű, mert a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyon nehéz eltalálni egy coin legjobb belépési pontját. Sokan úgynevezett gridekre osztják a stratégiájukat és megadott esési szinteken vásárolnak mindig bizonyos összegért az adott coinból.
Vegyük példaként a Bitcoint. Tegyük fel, hogy valaki 60.000$-on elkezdett befektetni a BTC-be, követi a piacot és 1000$ esésenként folyamatosan vásárol a coinból, a BTC leesik 15.000$-a. Mit jelent ez? Az illető csak vásárolt, semmit nem realizált, holott a BTC értéke már csak a negyedét éri. Lehet közben elfogy a pénze is és csak annyit tud tenni, hogy vár még a BTC visszamegy 60.000$ felé, ami lehet több év is. A másik opció, hogy eladja a BTC coinokat jó nagy veszteséggel.
Average Portfolio Coin Price: a portfólióban szereplő coinok átlagos értéke, tehát ha csak minden coinból bevásároltál volna az eazybot indítása pillanatában és nem használtad volna az eazybotot, akkor így alakult volna a portfóliód.
Eazybot Account Performance: Eazybot teljesítménye, ha az Eazybotra bíztad a pénzed.
Az Eazybot működése
Mi történik, ha az Eazybotot használod?
Az Eazybot révén, több stratégiát is beállíthatsz, megadod az összeget, a bot pedig teljesen automatikusan vásárol, nem kell folyamatosan figyelned a piacot. A vásárlások teljesen testre is szabhatók és csak az elején kell beállítani a botot. Megadhatod például, hogy milyen gyakran és milyen pullback-et használva várásoljon a bot. Viszont, ha beszakad a piac és hirtelen esik a coin 6%-ot, akkor hiába adtál meg neki 2%-os léptéket, nem fog 2%-onként vásárolni 6%-os hirtelen esés esetén, hanem a beállított pullback révén megvárja még van egy kis korrekció és csak abban a pillanatban várásol. Zseniális!
Mivel a bot nem csak vásárolgat, hanem el is ad, így egy ekkora esés esetén, amikor pár másodperc vagy perc alatt történnek a mozgások a bot a hirtelen esés esetén megvett coint, ugyanolyan gyorsan el is adja, ahogy a piac visszatér. Beállíthatod minden kereskedési lépcsőnél, hogy átlag vagy egyéni kereskedésnek számítson.
Az átlag kereskedés annyit takar, hogy ezeket egyben fogja lezárni, amint ezen kereskedések átlag értéke felé megy a piac.
A többi kereskedés mind egyéni kereskedés, ezeket mindegyiket külön, egyenként kezeli és a beállított take profit alapján folyamatosan el is adja a coinokat. Ahogy lezár egy egyéni kereskedést, utána a megadott pullback alapján nyitja újra, figyelembe véve a piacot. Tehát a bot folyamatosan keres és kereskedik.
Az egyéni kereskedések profitjából be kell állítanod, hogy mennyi százalék íródjon jóvá és mennyi százalék kerüljön az átlag kereskedések átlagának csökkentésébe. Ez most lehet kicsit furcsán hangzik, mert minden kereskedés a saját tőzsdéden zajlik és hogyan lehetséges az, hogy ne minden íródjon jóvá a tőzsdén. Nos természetesen minden jóváíródik a tőzsdén, a nyereség 100%-a. Viszont az Eazybot honlapon vezetett bot statisztikai adatbázisában nem, hanem ott a [Keep profit] határozza meg, hogy mennyi a realizált hozam és mennyi az átlag kereskedések csökkentésére költött hozam. A bot beállításnál (a covereknél) be kell állítanod a [Keep Profit] oszlopban a százalékot, hogy mennyi összeget tartson meg és mennyivel szeretnéd csökkenteni az átlag kereskedések értékét. Ez úgy működik, hogyha a bot lezár egy egyéni kereskedést, tegyük fel 1$ profittal és a keep profit 80%, akkor 0.8$-t jóváír a nyereségnél a másik 20%-nak megfelelő coin értékkel pedig csökkenti az átlag kereskedéseket.
Ez azért lett így kitalálva, mert a statisztikák alapján a hozam egy részével tudjuk csökkenteni az átlag kereskedéseket és lejjebb húzni az átlag árakat, ezáltal a bot sokkal gyorsabban letudja zárni a megnyitott átlag kereskedéseket és nem kell megvárni, amíg a piac visszamegy az első kereskedések nyitó ára felé. Természetesen, mivel úgymond felhasználunk némi profitot a csökkentésre, így amikor az átlag kereskedések is lezárásra kerülnek, akkor azok árai jóval lejjebb lesznek, mint amennyiért nyitottuk, magyarul mínuszban vagyunk. Viszont az egyéni kereskedések révén már sokkal több profitot realizált a bot, így összességében bőven profitban leszünk.
Ez azért fontos, mert ezzel például azt tudjuk elérni, hogy tegyük fel 30.000$-on nyitott BTC esik 15.000$-ig és utána 1 évig 14.000 és 18.000$ között mozog, mégis eladja a bot a legelső nyitott kereskedést is. Ekkor ha csak magunk vásárolnánk coinokat, várhatnánk, hogy mikor megy vissza, de a bot ezen 4.000$-os tartományon belül folyamatosan nyitja és zárja a kereskedéseket és profitot generál nekünk. Egy idő után pedig annyi profitot hoz, hogy a nyitott 30.000$-ról már 17.000$-ig esik az átlag kereskedések összege és tegyük fel 18.000$-on le is zárja az átlag kereskedéseket, amit az Eazybot nélkül mi csak 30.000$ felett tettünk volna meg.
Bőven profitban leszünk és a bot ekkor újra nyitja az első kereskedést, de már például 18.000$-on és kezdi elölről a folyamatos vásárlásokat és eladásokat.
Havi 1-10% között lehet keresni, mely függ a piaci helyzettől és a kiválasztott coinoktól. Az élő számla statisztikája folyamatosan nyomon követhető a honlapon.
Ha úgy érzed, hogy belevágnál ebbe az üzletbe, akkor tégy egy próbát, hagyd a botot dolgozni és 1 év után vonj következtetést!
Élő számla, mely folyamatosan frissül: